Shanghai Undergound vol.1. - C's bar
A kínai kocsmológia tudományos bejegyzéssorozat egy új nyitányaként Shanghai Underground vizeire evezünk, hisz Kelet Szajhája azon kevés kínai város közé tartozik, mely masszív szubkultúrával bír. A magam részéről sosem preferáltam az exhibicionista 爱面子+slusszkulcs kombóra/ és vagy a Kínában a 方便面-nél isntantabb mód übermensch partigodzillává avanzsálódó laowaiokank ingyen vizezett piákat biztosító tipikus kínai partiélményt, ergo Shanghai földszoknyája alá néztem, és elkezdtem vadászni az undergroundnak bélyegezhető objektumokat. Ennek egyik példája a Dingxi úton található SUS2 Music bar mellett, vagy inkább alatt található C's. Ennyi a név. Kinek a C-je, Cecíliája, nincs megmondója, egy biztos: ez Shanghai legmocskosabb s egyben legsármosabb romkocsmája. Uzsgyi le a nyúlüregbe!
Kívülről tényleg semmi sem sejthető, miként valóban mélyen a föld alá kanyarog az a bizonyos lépcső, melyen lebotorkálva olyan labirintusban találjuk magunkat, hogy Deadalus is csak a szemöldökét húzogatná csudálkozásában.
Vajmi zhejiangi Minótauruszok helyett fiatal és öregebb, vermenő és lepukkant, munkanélküli vagy valami munkával rendelkező de vélhetően látens munkanélküli kínaikkal, külföldi angoltanárokkal vagy egyszerűen szimpla hipszterekkel, hardcore zenebuzikkal nagyobb eséllyel találkozhatunk.
A C's-ben ugyanis rendre underground zenei megmozdulások vannak, a nagyobb nevek bár mind a Shelterben, vagy az Arhhamban kötnek ki - már csak méretükből adódóan is -, de itt sem a kínai slágerrádió top40-je szolgáltatja a talpalávalót.
A dizájn afféle apokaliptikus kuplerájt idéző, néhai grófkurvás romhalom, ócska, igénytelen, mégis attraktív - már akinek. Nekem speciel.
A C's bár estéjének korai szakászában, este 11 körül érkeztünk, még mielőtt az emberszőlők ellepik az elágazó partiodvakat, éppen hogy pár dokumentáció jellegű képet készíthessek. A bulinak nevezhető szakasz általában éjjel egy után kezdődik.
A tánctér picike, bár Kínában jellemzően nem táncolnak az emberek, legfeljebb lézengenek a tánctéren és egymást bámulják.
A pia várhatóan olcsó, a sör módfelett híg és semmilyen íze nincs, de valahogy pont ilyen sört akarok inni egy efféle helyen.
Ami pozitívum, hogy az elkülönített fülkékben beszélgetni is lehet, a zene nem túl hangos, és a Shelterrel ellentétben itt nyomokban oxigén is van.
Szubjektív érdekességi faktor: 5/5
További kínai kocsmológiai teóriákért lásd:
Mivanmivanmivan
– milyen beszólások előznek meg egy verekedést Kínában?
Verbális
védekezési technikák a kínai krimókban – önvédelmi csapszék-szókészlet
Baijiu-centrikus
elukubráció – kínai pálesz s passzió
Megjegyzések
Megjegyzés küldése